Ankara’daki Patlamaya Dair Sağduyu ve Birlik Çağrımız

Basın Açıklamaları

Ankara’daki Patlamaya Dair Sağduyu ve Birlik Çağrımız

Ankara’daki Patlamaya Dair Sağduyu ve Birlik Çağrımız

Ankara’da yaşanan menfur terör saldırısında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletçe hepimizin başımız sağolsun.

Bu kirli ve alçak saldırı aynen Suruç ve Diyarbakır’da olduğu gibi bu ülkenin birlik ve beraberliğine yapılmıştır.

Bizler bu aziz toprakların insanları olarak Kürt’üyle Türk’üyle, Acem’iyle Arab’ıyla, Sünni’siyle Alevi’siyle kardeşiz, biriz ve beraberiz.

Bu hainler her kim ise, bizler onlardan değiliz, onlar da bizden değildir.

Bizler haksız yere masum tek bir insanın öldürülmesini tüm insanlığın katline denk tutan, en büyük insaniyet olan İslamiyete mensup müminler olarak terörün her türlüsüne her zaman şiddetle karşı çıktık ve çıkmaya devam edeceğiz.

Bizler karanlık ve harici dış mihrakların İslam dünyasının umudu ve en önemli dayanak noktası haline gelmiş memleketimizde oynamak istedikleri kirli senaryoların farkındayız. Bu hain odaklar iyi bilmelidirler ki onların bir hesabı varsa, kalplerin sahibi olan Allah’ın da bir hesabı vardır. Onların attıkları her adım bizim ebede uzanan değerlerimize yönelik farkındalığımızı, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecektir.

Gün i’tidal ve sağduyu, birlik ve beraberlik, sabır ve metanet, kararlılık ve cesaret günüdür.

Türkiye icabeden her türlü tedbiri alarak terörle ve karanlık işbirlikçileriyle mücadelesine kararlılıkla devam etmeli, diğer yandan huzur ortamını daim ve kaim kılmak adına attığı doğru adımlardan geri kalmamalı, tüm insanlığın vicdanı olmak noktasındaki duruşunu bozmamalıdır.

Bizler biliriz ki her doğum sancılı olur, her güzelliğin bir bedeli vardır. Bizler sadece Türkiye olarak değil, Suriye’si, Irak’ı ve Filistin’iyle, Yemen’i ve Mısır’ıyla, doğusuyla batısıyla tüm İslam Dünyası olarak hep birlikte bu bedeli ödemekten imtina etmeyeceğiz.

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği olarak yeryüzünde her türlü vicdansızlığın, menfaatperestliğin ve çifte standartın hakim olduğu şu konjonktürde kendi kültürel kodlarımıza ve değerlerimize sahip çıkma mücadelesi veren Yeni Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin takipçisi ve duacısı olacağız.

Tekrar başımız sağolsun.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.