SİVİL TOPLUMUN SESİ SUSTURULAMAZ

Basın Açıklamaları

SİVİL TOPLUMUN SESİ SUSTURULAMAZ

SİVİL TOPLUMUN SESİ SUSTURULAMAZ

Terör devleti İsrail’in Gazze halkı için insani yardım faaliyetleri yürüten üyemiz Yardımeli’nin binasını bombalamasını şiddetle tel’in ediyoruz.

Müslüman ülkeler söz konusu olunca her türlü fitneyi ateşlemekten geri kalmayan, tüm İslam karşıtlarına her türlü desteği veren demokrasi münafığı batılı ülkelerin koruması altında medya kuruluşlarının binalarını bile bombalayan, sivil halkın üstüne Batıdan hibe olarak aldığı silahlarla ölüm kusan terör devleti İsrail, son hainliklerine bir yenisini daha ekleyerek Gazze halkı için insani yardım faaliyetleri yürüten sivil toplum kuruluşlarına da saldırmaya başlamıştır.

İsrail ve Batılı yandaşları bilmelidirler ki Filistin sahipsiz değildir. Meşru dairede mümkün olan her alanda bu devlet terörü ile mücadeleye, hak ve hürriyetlerimize sahip çıkmaya ve Kudüs-ü Şerif başta olmak üzere topraklarımızı müdafaaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile Yardımeli ailesine geçmiş olsun diliyoruz. Bu ve benzeri menfur saldırılar sivil toplum kuruluşlarımızı yıldıramayacak şairin de “Ey düşmanım sen benim ifadem ve hızımsın/Gündüz geceye muhtaç bana da sen lazımsın” dizelerinde ifade ettiği gibi insani yardımdan eğitime, hukuktan ekonomik faaliyetlere kadar tüm sivil toplum çalışmaları artarak devam edecektir.