Terör İttifakına Karşı Birlik Ve Dayanışmaya Davet Ediyoruz

Basın Açıklamaları

Terör İttifakına Karşı Birlik Ve Dayanışmaya Davet Ediyoruz

Terör İttifakına Karşı Birlik Ve Dayanışmaya Davet Ediyoruz

Terör, bir kez daha vahşi yüzünü göstermiş, Ankara’da bomba yüklü araç infilak ettirilerek sivil ve asker olmak üzere onlarca vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu melun eylemi yapanları telin ediyor,  Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve aziz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.  Milletimizin başı sağolsun.

Yapılan terör saldırısı birliğimizi ve kararlılığımızı bozamayacaktır. Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak ve bölgemizi yeniden dizayn etmek için her türlü yolu fütursuzca deneyenler, milletimizin feraseti, basireti ve milli birliği karşısında yok olmaya mahkum olacaklardır.

Bugün karşı karşıya kaldığımız saldırı, güya dost bildiğimiz devletlerin hamiliğinde güneyimizde kurulan kirli terör ittifakının bir girişimidir. Ortadoğu’nun, dünyanın terör merkezi haline gelmesine seyirci kalan dünya devletleri, sivil ve masum insanların ölümlerini, yurtlarından sürülmelerini görmezlikten gelmektedirler. Ülkemizin bölgesindeki onurlu ve haklı duruşunu son Ankara terör saldırısında olduğu gibi; terör örgütlerini kullanarak yıkmak isteyenler, kendi oyunları içinde yok olup gideceklerdir.

Daha önce de yaptığımız gibi, bugün de terör saldırıları ve provokatif eylemlerde; aklı selim, sağduyulu ve dirayetli olmalıyız. Bölgemizde yaşanılan insanlık trajedisi karşısında, kendi geleceğimiz ve masum halkların geleceği için, devlet – millet bütünlüğümüzü bozmadan yek vucut durmalıyız.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, Ülke içinde ve dışında cereyan eden olaylarda milli birlik ve beraberliğimizi, menfaatlerimizi cesaretle koruyan hükümetimizin ve silahlı kuvvetlerimizin dirayetini takdir ediyoruz. Bu zor günlerimizde herkesi acılarımızı paylaşmaya ve dayanışmaya davet eder, saygılar sunarız.