Terörü Telin

Basın Açıklamaları

Terörü Telin

Terörü Telin

Birlik ve beraberliğimize yönelen karanlık güçler adeta elele tutuşmuşlar hep birlikte hareket ederek aziz milletimize saldırıyorlar. Kan akıtmakta bir bayrak yarışına giriştikleri anlaşılıyor. Karanlık odakların devletimiz ve milletimize bir gün yüzü göstermemek için 15 Temmuz’da akim kalan hain planlarını Ortaköy katliamında yaptıkları gibi farklı yöntemlerle devam ettirdikleri anlaşılıyor. İdeolojide farklı görünseler de eylemde ortak hareket etmeleri bunların aynı menbalardan beslendiklerini gösteriyor. İçerdeki ve dışardaki destekçilerinin, hedef milletimiz ve devletimiz olduğunda nasıl iştahla aynı masa etrafında toplanabildiklerini esefle görmekteyiz.  

İçeriden ve dışarıdan buldukları destekle masum insanları katlederek bir şeyler başarabileceklerini, bir hedefe ulaşabileceklerini, bizleri birbirimize düşürebileceklerini zanneden bu terör hareketleri ve yerel ve uluslararası destekçileri, bu tür vahşice eylemler ile sadece kendilerine karşı duyulan nefreti çoğaltmakla kalmayıp, birlik ve beraberliğimizi daha da artırmaktadır. Ortaköy’deki bu alçak saldırının failleri hakettikleri cevabı içeride veya dışarıda en kısa zamanda en ağır şekilde almalıdırlar. 

Uluslararası devletler, sözde yüksek dış politika çıkarları için terörün çirkin yüzüne sadece kendilerine dokunduğu zaman değil, kimden ve nereden gelirse gelsin ilkeli olarak karşı çıkmalı ve açık ya da dolaylı desteklerinden vazgeçmelidir. Bu acımasız ve insanlıktan nasibini almamış alçakça yapılan saldırılara açık-gizli lojistik destek veren, sessiz kalmak suretiyle veya Türkiye ile işbirliğinden kaçınarak örtülü destek sağlayan devletler bu terörist eylemlerden eşit derecede mesuldürler. Uluslararası kamuoyunu ikiyüzlülüğü bırakmaya ve ne türden olursa olsun her türlü terör hareketine karşı tam bir işbirliğine davet ediyoruz.

Binlerce yıllık tarihinde nice badireler atlatan bu aziz millet elbette bu günlerin de üstesinden Allah’ın izniyle gelecektir. Sadece memleketimizde değil, tüm İslam âleminde derin üzüntü ve kaygıya sebebiyet veren bu menfur terör saldırılarını şiddetle lanetliyor; halkımızı sabırla, itidalle, sağduyuyla ama kararlılıkla bu terör eylemleri karşısında her zaman olduğu gibi dik durmaya çağırıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.