Terörü Telin Ediyoruz!

Basın Açıklamaları

Terörü Telin Ediyoruz!

Terörü Telin Ediyoruz!

İdsb olarak bu milletin birlik ve beraberliğini, kardeşliğimizi, huzur ve barışımızı hedef alan bu menfur terör saldırısını şiddetle telin ediyoruz, hayatını kaybeden masum kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve aziz milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Dahili ve harici ihanetlerin işbirliğiyle yapılan bu saldırı sahipleri şunu iyi bilmelidirler ki sivil insanları acımasızca katleden bu insanlık dışı terör eylemleriyle bir sonuç almaları ve payidar olmaları asla mümkün değildir. Yaptıkları bu hunharca eylemler sadece kendilerine karşı duyulan nefreti ve farkındalığımızı artırmakta, saflarımızı daha da sıklaştırmaktadır. Bizler Türk’üyle, Kürd’üyle, bu ülkenin asırlardır kardeşlik duygusuyla içiçe yaşayan insanları olarak doğusuyla batısıyla ülkemizin ve ortadoğu coğrafyasının üzerinde oynanmak istenen oyunun farkındayız.

Uluslararası kamuoyu terörün çirkin yüzüne sadece kendilerine dokunduğu zaman değil, kimden, nerede gelirse gelsin ilkeli olarak karşı çıkmalı ve açık ya da dolaylı desteklerinden vaz geçmelidir. Hepimiz biliyoruz ki PKK ve emsali terörist yapılanmaların dış destek almadan devam etmesi mümkün değildir. Bu acımasız ve insanlıktan nasibini almamış alçakça yapılan saldırılara açık-gizli lojistik destek veren veya sessiz kalmak suretiyle örtülü destek sağlayan devletler bu terörist eylemlerden eşit derecede mesuldürler. 

Bu karanlık ve kirli hesap sahiplerinin içerden ve dışardan işbirlikçilerinin üzerine kararlılıkla gidilmeli ve kendilerinden her ölçekte hesap sorulmalıdır. Sadece memleketimizde değil, tüm İslam aleminde derin üzüntü ve kaygıya sebebiyet veren bu menfur terör saldırsını tekrar şiddetle lanetliyor; halkımızı sabırla, itidalle, sağduyuyla ama kararlılıkla bu terör eylemleri karşısında her zaman olduğu gibi dik durmaya çağırıyor; uluslarası kamuoyunu ikiyüzlülüğü bırakmaya ve bu şiddet sarmalının arkasında durmaktan vazgeçmeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla

İslam Dünyası STK’lar Birliği (İDSB)