16. Konsey Toplantısı

Faaliyetler

16. Konsey Toplantısı

16. Konsey Toplantısı

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) 16. Konsey Toplantısı 21 Şubat 2014 tarihinde Türkiye, Malezya, Kuveyt, Bangladeş, Somali ve Lübnan Konsey üyelerinin katılımı ile Yemen’in başkenti Sana’da gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan Konsey Toplantısı’nın açılış konuşmasını İDSB Genel Sekreteri Av. Ali Kurt yaptı.

Toplantıda Şubat 2013 sonrası Faaliyet Raporu, Suriye’ye yönelik yardımlar, İnsani Yardım Platformu faaliyetleri, Balkan İşbirliği Projesi gibi konuların genel çerçeveleri yanında, aile çalıştayları ve II. Uluslararası Aile Konferansı hazırlıkları ele alındı. Ayrıca Gençlik Buluşmaları ve 2015 Gençlik Şurası hazırlıkları da görüşüldü.

Ardından, tüzükteki son düzenlemelerin müzakere edilmesi, yeni üyelik başvuruları, 2014-2015 faaliyet programı, STK Akademisi, Yıllık STK Almanağı, Fıkhi İstişare Heyeti ve Kriz Bölgeleri ana başlıkları altında Mısır, Bangladeş, Suriye, Doğu Türkistan, Arakan, Orta Afrika, Mali’deki kaotik ortam ve devam eden zulümler ele alınarak yapılması gerekenler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.