27. Konsey Toplantısı

Faaliyetler

27. Konsey Toplantısı

27. Konsey Toplantısı

DSB 27. Konsey Toplantısı, 20 farklı ülkeden gelen konsey üyelerinin katılımıyla İstanbul Akgün Hotel’de 11 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

Kur’an tilavetiyle başlayan programın ilk oturumu; gündemin okunması ve İDSB Genel Sekreteri Av. Ali Kurt’un açılış konuşmasıyla başladı. Genel Sekreter Kurt, bir önceki Konsey toplantısından bu yana gerçekleştirilen faaliyetler hakkında genel bir değerlendirme yaptı. Son çalışmalar hakkında kısa bilgiler verip, devam eden ve planlanan projeler hakkında güncel bilgiler paylaştı.

Daha sonra Av. Ali Kurt katılım gösterdiği 2019 Kuala Lumpur Zirvesi’nin detaylarını konsey üyeleri ile paylaştı. Yapılan zirvenin önemini vurgulayan Kurt, “Yapılan bu zirve çok önemli bir adım oldu. Devamının gelmesini ve İslam dünyasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Konuşmasının devamında Kurt, üye alımları, çıkarımları ve üyelerin aidatları ile ilgili detaylı bir sunum yaparak konsey üyelerine bilgi verdi.

İDSB İnsani Yardım Platformu (İYP) ekseninde yapılan çalışmalar hakkında komisyon Başkanı Musab Aydın İYP kapsamında yaptığı görüşmeler ve yapılan çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Ardından Genç İDSB Başkanı Serdar Bayram gençlik çalışmaları hakkında bildi verdi. Bayram, “Konsey üyelerimizden, temsil ettiği kurumlar adına bize birer genç temsilci önermesini rica ediyoruz. Böylece konsey toplantılarıyla eşzamanlı olarak genç temsilciler ile bir araya gelip Genç İDSB ekseninde önemli çalışmalara imza atabiliriz” şeklinde konuştu.

Konsey toplantısının sonunda, yeni üyelik başvurusu yapan 19 kurumun üyeliği istişare edilerek üyelikleri onaylandı. İDSB Genel Sekreteri Av. Ali Kurt, herkese katılımlarından dolayı teşekkür etti. Toplantı dua ve aile fotoğrafı ile sona erdi.