15 Temmuz Darbesini Telin Ediyoruz

Basın Açıklamaları

15 Temmuz Darbesini Telin Ediyoruz

15 Temmuz Darbesini Telin Ediyoruz

Aziz milletimizin sağduyusu ve özverisi “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım! / Kükremiş sel gibiyim. Bendimi çiğner, aşarım! / Yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım!” dizelerinde en güzel biçimde ifade edildiği şekliyle taştı, taştı ve bu alçak kalkışmayı yapmaya cüret edenleri kendi bulanık sularında boğdu. Kendi milletini, kendi emniyet güçlerini, kendi meclisini, bu aziz toprakları korumak üzere bu necib milletten emaneten aldıkları silahlarla bombalayabilecek kadar gözü dönmüş bu ihanet çetesine hakettikleri cevab en güzel tarzda verildi.

63 ülkede 312 üyesi bulunan İDSB olarak, başladığı ilk anlardan itibaren hem ülkemizdeki hem yurt dışındaki tüm STKlarımız ile birlikte bu menfur teşebbüsü gerekli tepkiyi vererek takip etmekte olduğumuzun ve milli iradenin temsilcisi T.C. Hükümeti ve Meclisinin yanında ve milletin iradesine karşı yapılan bu tür hareketlerin her zaman karşısında duracağımızın bilinmesini isteriz.

Bu alçak teşebbüste şehid düşen kardeşlerimize Allah’dan rahmet, geride kalan sevdiklerine sabr-ı cemil, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Sivil toplum olarak bu alçak girişimin faillerinin en kısa zamanda en ağır biçimde cezalandırılacaklarına inancımız tamdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.