Terörü Şiddetle Telin Ediyoruz!

Basın Açıklamaları

Terörü Şiddetle Telin Ediyoruz!

Terörü Şiddetle Telin Ediyoruz!

Terör karanlık yüzünü bir kere daha gösterdi ve halkının huzuru ve emniyeti için çalışan güvenlik güçlerimize saldırdı. Lakin, içeriden ve dışarıdan buldukları destekle masum insanları katlederek bir şeyler başarabileceklerini, bir hedefe ulaşabileceklerini zanneden terör hareketleri ile yerel ve uluslararası destekçileri, bu vahşice eylemler ile sadece kendilerine karşı duyulan nefreti çoğaltmakla kalmayıp, birlik ve beraberliğimizi daha da artırmaktadır. Bu alçak saldırının failleri hangi makam veya konumda olurlarsa olsunlar hakettikleri cevabı içeride veya dışarıda en kısa zamanda en ağır şekilde almalıdırlar. 

Uluslararası devletler, sözde yüksek dış politika çıkarları için terörün çirkin yüzüne sadece kendilerine dokunduğu zaman değil, kimden ve nereden gelirse gelsin ilkeli olarak karşı çıkmalı ve açık ya da dolaylı desteklerinden vazgeçmelidir. Bu acımasız ve insanlıktan nasibini almamış alçakça yapılan saldırılara açık-gizli lojistik destek veren, sessiz kalmak suretiyle veya Türkiye ile işbirliğinden kaçınarak örtülü destek sağlayan devletler bu terörist eylemlerden eşit derecede mes’uldürler. Uluslararası kamuoyunu ikiyüzlülüğü bırakmaya ve ne türden olursa olsun her türlü terör hareketine karşı tam bir işbirliğine davet ediyoruz.

Binlerce yıllık tarihinde nice badireler atlatan bu aziz millet elbette bu günlerin de üstesinden Allah’ın izniyle gelecektir. Sadece memleketimizde değil, tüm İslam âleminde derin üzüntü ve kaygıya sebebiyet veren bu menfur terör saldırılarını şiddetle lanetliyor; halkımızı sabırla, itidalle, sağduyuyla ama kararlılıkla bu terör eylemleri karşısında her zaman olduğu gibi dik durmaya çağırıyoruz.