13. Uluslararası Gençlik Buluşması, ‘‘Gençlik için Sürdürülebilir Gelecek’’

Faaliyetler

13. Uluslararası Gençlik Buluşması, ‘‘Gençlik için Sürdürülebilir Gelecek’’

13. Uluslararası Gençlik Buluşması, ‘‘Gençlik için Sürdürülebilir Gelecek’’

Geleceğin gelmesini sabırsızlıkla bekleyen ve bir günü diğerine eşit olmayan gençleri Uluslararası Gençlik Buluşmaları ile bir çatı altında toplamayı başaran Genç İDSB, İslam dünyasının çağın koşulları doğrultusunda politikalar geliştirmesi adına önem arz eden etkinlikler tertip etmeye devam ediyor.

Bu tür etkinlerden biri olan Uluslararası Gençlik Buluşmalarının 13. sü 18-24 Ağustos 2016 tarihleri arasında İstanbul – Ankara ve Konya’da icra edildi. Genç İDSB’nin düzenlediği bu programda, farklı coğrafyalardan ve milletlerden, farklı dil ve renkten gençler karşılıklı görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakalıyorlar. 

İDSB Genel sekreteri Av. Ali Kurt’un açılış konuşmasını yaptığı buluşmaya T.C. 26. Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala katılarak şeref verdiler.

Aynı şekilde Müslüman Âlimler Birliği Genel Sekreteri Sayın Ali Karadaği, AkParti Milletvekilleri Sayın Hüsniye Erdoğan, Ravza Kavakçı Kan, Yasin Aktay, Uğur Kaleli, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Abdullah Ağralı ve Kani Torun, TC Kızılay Başkanı Kerem Kınık, YTB Başkanı Mehmet Köse, AkParti Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, Konya Valisi Sayın Yakup Canpolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof Dr Muzaffer Şeker’in de teşrif ettiği programa yurt dışından gelen 40 STK başkanımız da iştirak ettiler.

İlki 2008 yılında düzenlenen ve devam eden yıllarda Endonezya, Sudan, Fas, Arnavutluk, Kıbrıs, Malezya ve Türkiye’de gerçekleştirilen Uluslararası Gençlik Buluşmaları ile bugüne dek 50’ye yakın ülkeden 1800’ün üzerinde genç bir araya geldi. Gençler arasındaki bu değerli buluşma hareketi gelecek yıl farklı bir ülkede düzenlenerek yoluna devam edecek.

13. UGB Programı

Ağustos 2016’da Ankara’da gerçekleştirilen 13. Uluslararası Gençlik Buluşması özet programı şöyle oldu:

18 Ağustos 2016, Perşembe       İstanbul’da konaklama

19 Ağustos 2016, Cuma              Ankara’ya transfer ve açılış programı

20 Ağustos 2016, Cumartesi       Akademik Forum (1. Gün)

21 Ağustos 2016, Pazar              Ankara gezisi ve Konya’ya transfer

22 Ağustos 2016, Pazartesi        Akademik Forum (2. Gün) ve kapanış programı

23 Ağustos 2016, Salı                 Konya gezisi

24 Ağustos 2016, Çarşamba       İstanbul’a transfer