22. Konsey Toplantısı

Faaliyetler

22. Konsey Toplantısı

22. Konsey Toplantısı

İslam Dünyası STK’ları Birliği (İDSB)’nin 22. Konsey toplantısı 07 Aralık 2017 tarihinde, Akgün Otel, İstanbul’da yoğun bir gündemle icra edildi.

Toplantıda 2016 ve 2017 içinde art arda gerçekleştirilen birçok program hakkında bilgi verildi. Bunlar arasında yer alan Uluslararası Aile Enstitüsü Yüksek İstişare Kurulu toplantısı, yurtiçi ve dışında yapılan toplantı ve konferanslar hakkında bilgi sunulurken Lübnan, Sudan, Somali, Pakistan STK bölge toplantılarının sonuçları değerlendirildi.

Malezya, Sabah Adası, Kota Kinabalu’da gerçekleştirdiğimiz 21. Konsey toplantısından bu yana devam eden çalışmalar hakkında bilgi paylaşıldı.

Uluslararası Aile Enstitüsü, Sivil Toplum Akademisi, Uluslararası Keşmir Konferansı ile STK Fuarı üzerine istişareler yapıldı.

Gelecek yıl Pakistan’da yapılacak 14. Uluslararası Gençlik Buluşması (UGB) hakkında Konsey üyelerine bilgi verildi.

Birliğin yeni merkezi Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’nin restorasyon işlerinin son durumu ve 2. STK Fuarı yerleşkesi, hazırlık çalışmaları ve katılımcıları hakkında bir sunum gerçekleştirildi.

Daha sonra ertesi gün gerçekleştirilecek 8. Genel Kurul gündemi ve tüzük değişikliği teklifleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Her üyemizden kendi bulundukları ülke ve bölgelerden çalışmalarımıza ve birliğimize destek sağlayabilecek nitelikte kuruluşlarla işbirliği içinde yeni ve güçlü bağlantılar kurmaya çalışılması noktasında destek istendi.