23. Konsey Toplantısı

Faaliyetler

23. Konsey Toplantısı

23. Konsey Toplantısı

İDSB 23. Konsey Toplantısı 28 Nisan 2018 tarihinde Sri Lanka’nın Kolombo şehrinde gerçekleştirildi.

Kur’an tilaveti ile başlayan programda yeni hazırlanan İDSB tanıtım filminin izlenmesini müteakip Genel Sekreter Ali Kurt bir önceki konsey toplantısından bu yana gerçekleştirilen faaliyetler hakkında genel bir değerlendirme yaparak son çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Birinci oturumda II. Uluslararası STK Fuarı değerlendirildi. Gerçekleştirilmesi planlanan Keşmir Konferansı ve III. Uluslararası STK Fuarı hakkında istişareler yapıldı. Sokullu Külliyesi’nin son durumu ve Uluslararası Aile Enstitüsü’nün faaliyetleri hakkında görüşüldü.

İkinci oturumda gündemdeki Afrika Kongresi ve Uluslararası Sivil Toplum Akademisi (USTA) projeleri ile İDSB İnsani Yardım Platformu altında yapılan Arakan İstişare Toplantısı ve sonucunda kurulan Uluslararası Rohingya Konsorsiyumu hakkında güncel bilgiler paylaşıldı. Genç İDSB başkanı Serdar Bayram bir sunum yaparak UGB, Ülke İhtisas Okulu ve Arakan yardım kampanyası “Sessizliğin Sesi Ol” projeleri hakkında bilgi verdi.

Bir sonraki konsey toplantısının Almanya’da Konsey üyemiz Wefa’nın ev sahipliğinde yapılmasına karar verildi.

İDSB’ye yeni üyelik başvurusunda bulunan 11 Sivil Toplum Kuruluşu, 23. Konsey kararı ile üyeliğe ittifakla kabul edilirken, kapandıkları bilgisine ulaşılan veya çıkma talebinde bulunan 11 kurumun üyeliğine ise ittifakla son verildi.

İdari mevzuların konuşulmasının ardından dua ve Kur’an tilaveti ile 23. Konsey toplantısı sona erdi.