26. Konsey Toplantısı

Faaliyetler

26. Konsey Toplantısı

26. Konsey Toplantısı

İDSB 26. Konsey Toplantısı, dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen konsey üyelerinin katılımıyla 30 Temmuz 2019 tarihinde Arnavutluk’un Tiran şehrinde gerçekleştirildi.

Kur’an tilavetiyle başlayan programın ilk oturumu; gündemin okunması ve İDSB Genel Sekreteri Av. Ali Kurt’un açılış konuşmasıyla başladı. Genel Sekreter Kurt, bir önceki Konsey toplantısından bu yana gerçekleştirilen faaliyetler hakkında genel bir değerlendirme yaptı. Son çalışmalar hakkında kısa bilgiler verip, devam eden projeler hakkında güncel bilgiler paylaştı.

Toplantının ikinci oturumunda Uluslararası Aile Enstitüsü, Uluslararası Afrika Kongresi, Uluslararası Sivil Toplum Akademisi, Genç İDSB ve bazı idari konular gündeme getirilerek istişare edildi.

Malezya’da gerçekleştirilen “Uluslararası Müslüman Hanımlar Birliği” (IMWU) organizasyonuna sağlanan katılım ve organizasyonun içeriği hakkında bilgi paylaşıldı. Bunun yanısıra önümüzdeki dönem gerçekleştirilmesi planlanan “Uluslararası Sivil Toplum Akademisi” (USTA) projesinin program ve ders içerikleri hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Uluslararası Afrika Konferansı hakkında içerik ve katılım göstermesi planlanan konuşmacı listesi için konsey üyelerinin görüşleri alındı. İDSB İnsani Yardım Platformu ekseninde yeni faaliyet takvimi konusunda görüş birliğine varıldı.

2019 yılı sonunda 15.’si gerçekleştirilecek olan Uluslararası Gençlik Buluşması ile ilgili Genç İDSB Başkanı Serdar Bayram, programın ana temasının “Teknoloji, Bilim ve Gençlik” olarak belirlendiğini, buluşmanın Eylül ayında Bursa’da düzenlenmesi yönünde hazırlıkların devam ettiği bilgisini paylaştı.

Programın devamında yeni üyelik başvurusu yapan 21 kurumun üyeliği istişare edilerek üyelikleri onaylandı. İDSB Genel Sekreteri Av. Ali Kurt, herkese katılımlarından dolayı teşekkür etti, 26. Konsey toplantısı dua ve aile fotoğrafı ile sona erdi.