30. Konsey Toplantısı (Online)

Faaliyetler

30. Konsey Toplantısı (Online)

30. Konsey Toplantısı (Online)

İDSB 30. Konsey Toplantısı konsey üyelerinin katılımıyla online olarak gerçekleştirildi.İDSB 30. Konsey Toplantısı konsey üyelerinin katılımıyla online olarak gerçekleştirildi.

Toplantı, Dr. Abdulraqeb Abdullah Hussein Obad’ın Kur’an-I Kerim tilavetiyle başladı. Ardından İDSB Genel Sekreteri Av. Ali Kurt gündem maddelerini paylaştı.

Kurt konuşmasının devamında, 29. Konsey toplantısının eylem planı ve toplantı sonrasında yaşanan gelişmeler hakkında bilgi paylaştı. Ardından online olarak düzenleyeceğimiz 4. Uluslararası STK Faurı hakkında detaylı bilgi verdi. Kurt, “Pandemi döneminde yüz yüze görüşmelerin yapılamayacağı açık bir şekilde önümüzde duruyor. Bu aşamada 4. Uluslararası STK’lar Online Fuarı’nı gerçekleştirmek için bir çalışma yaptık. Herkese ayrı ayrı özel stantlar sağlayarak daha etkili, interaktif ve sürdürülebilir bir fuar düzenleyebileceğimize inanıyoruz ”dedi ve İDSB Genel Koordinatörüne  Uluslararası Aile Enstitüsü (UAE)’nin faaliyetleri hakkında bilgi vermek üzere söz verdi.

İDSB Genel Koordinatörü, UAE çalışmaları kapsamında yapılan masa toplantıları ve sonucunda çıkan eylem planı ile ilgili detaylı bir sunum yaptı.

Toplantının devamında İnsani Yardım Platformu (İYP) Başkanı Hakan Musab Aydın, son konsey toplantısında bu yana İYP eksenli yapılan çalışmalar hakkındaki katılımcıları bilgilendirdi.

Genç İDSB Başkanı Serdar Bayram, “Covid19 Sonrası Dijital Dünya” başlığı altında uluslararası bir gençlik forumu düzenleyeceklerini söyledi ve programın detaylarını paylaştı.

Daha sonra katılımcılar gündem maddeleri ve 4. STK Fuarı hakkında mülahazalarını paylaştı. Fuarın online olarak gerçekleştirilmesinin bu alanda ilk olacağını ve memnuniyetlerini belirttiler.

Toplantı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.