4. STK Fuarı (Online)

Faaliyetler

4. STK Fuarı (Online)

4. STK Fuarı (Online)

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü nedeni ile geniş çaplı toplantı ve etkinliklerin henüz yapılamaması münasebetiyle STK fuarımızı bu yıl fiziksel olarak değil, küresel farklı örneklerinde olduğu gibi online olarak planladık. Bu çerçevede site tasarımımız ve çalışmalarımız tamamlanmış bulunmaktadır.

Daha önce Yenikapı Avrasya Kültür Merkezi’nde icra edilen fuar organizasyonumuz ile aynı konseptte, fakat bu kez çevrimiçi olarak icra edeceğimiz ve çok daha geniş kitlelere ulaşmasını ümit ettiğimiz fuarımızda, 5 gün boyunca benzer faaliyet gösteren STK’larımız arasında istişâri bir zemini oluşturabilme hedeflenmektedir.

IV. Online STK Fuarına katılan kuruluşları ve faaliyetlerini tanıtan Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak hazırlanmış broşür, kitapçık vs. dokümanların yanında, görsel ve işitsel araçlardan oluşan materyalleri de fuar sitesine yüklenmiştir.

Her katılımcıya online fuar sitemizde bir stant tahsis edilmiştir. Stantlarda kısa tanıtım yazısı, PDF formatında tüm tanıtım materyalleri, varsa tanıtım videosunu içeren birer bölüm yer almaktadır. Ayrıca diğer katılımcılar veya ziyaretçiler WhatsApp üzerinden birbirleri ile iletişim kurabilmektedirler.

Her zamanki gibi Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak üç dil üzerinden icra edilen bu önemli küresel etkinlikte hedef kitlemiz harici ziyaretçilerden ziyade, STK’larımızın ve kuruluşlarımızın bizatihi kendileri olup, kuruluşlarımız arasında istişare ve tanışmayı, sürdürülebilir bir ilişki ve iş birliğinin tesisi amaçlanmıştır.