Genç İDSB 3. Olağan Genel Kurulu

Faaliyetler

Genç İDSB 3. Olağan Genel Kurulu

Genç İDSB 3. Olağan Genel Kurulu

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Gençlik Kurulu’nun (Genç İDSB) 20 Haziran 2017 tarihinde, Üsküdar Belediyesi, Kız Kulesi Restoran’da gerçekleştirmiş olduğu iftar ve genel kurul ile yönetim değişikliği gerçekleşti.

İDSB Genel Sekreteri Av. Ali Kurt’un açılış konuşmasıyla başlayan genel kurulda, Genel Sekreter İDSB çalışmalarında gençlik faaliyetlerinin son derece önem arz ettiğinden bahsetti. İDSB’nin kuruluşundan bugüne yaptığı gençlik çalışmalarının İDSB misyonunda ne denli önemli olduğuna vurgu yaparken yeni dönemde bu çalışmaların artarak devam edeceğinden emin olduğunu ifade etti.

Genç İDSB’nin ilk iki dönem başkanları olan Cihat Terzioğlu ve Fatih Coşar’ın da katıldığı Genel Kurul 3. Dönem Genç İDSB Başkanı Mehmet Şerif Sarıkaya’nın konuşmasıyla devam etti.

2015-2017 yılları arasında yapılan Genç İDSB çalışmalarından bahseden Sarıkaya, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Türkiye, Malezya ve Arnavutluk gibi üç farklı ülkede gerçekleştirilen “İslam Dünyası Akademisi” projesi ve 18-24 Ağustos 2016 tarihlerinde Ankara ve Konya’da gerçekleştirilen 13. Uluslararası Gençlik Buluşması hakkında bilgi vererek Genç İDSB’nin yeni dönem çalışmaları için iyi dilek ve temennilerini sundu.

Daha sonra yeni dönemde başkanlığı devralan Serdar Bayram konuşmasında daha önce görev yapan başkanlara ve GençİDSB kadrolarına, şimdi de kendisine destek veren tüm arkadaşlara teşekkür ederek gelecek dönemde planladıkları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Ülke İhtisas Okulu” ve 14. Uluslararası Gençlik Buluşması hakkında tamamlayıcı bilgiler paylaştı.

4. dönem yönetim kurulu üyelerinin tanıtımı ve yemeğin ardından Genç İDSB 3. Olağan Genel Kurulu sona erdi.