Ahıskalılar Vakfı

Üye Listesi

Ahıskalılar Vakfı

Ahıskalılar Vakfı

Kısa Tanıtım

Vakıf, 5 Haziran 1997’de İstanbul’da yapılan Ahıska Türkleri toplantısı neticesinde Ahıska Türkleri Federasyonu Başkanı Maksut İzzet Bey’in teklifleri doğrultusunda Ahıskalıların insani ve hukuki haklarını aramak amacı ile kurulmuştur. Başkanlığına inşaat mühendisi ve gazeteci Mehmet Oğuz Bey getirilmiştir. Vakıf, dünya genelinde bulunan bütün Ahıskalıları kucaklamak, dertlerine çareler aramak, maddi ve manevi yönden destek olmak amacını taşımaktadır. Vakıf, kuruluşundan günümüze kadar Ahıskalıların yararına her türlü sosyal ve kültürel hizmetlerin yanı sıra maddi ve manevi yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya gayret etmiştir.

Faaliyetleri

  • Sosyal yardım ve eğitim faaliyetleri
  • Kurban organizasyonları

Başkan

Mehmet Oğuz

1954 Ardahan doğumludur. Almanya’nın Achen şehrinde inşaat mühendisliğini tamamladıktan sonra işletme mastırını burada yapmıştır. Almanya’nın çeşitli şehirlerinde öğrencilik yıllarında derneklerde, cemiyetlerde görev almıştır. İş hayatına Almanya’da başlamış, Frankfurt’ta Türkiye Gazetesi’nin kurucu müdürlüğünü üstlenmiştir. 1990’dan itibaren Türkiye’deki çalışma hayatına başlamış, çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yapmıştır. Sarı basın kartı sahibi ve evli iki çocuk babasıdır. İyi derecede Almanca ve Fransızca bilmektedir.

Üye Bilgileri

Üye Numarası: 62

Üyelik Tarihi ve Yeri: 23 Mart 2006, Türkiye (1.Konsey)

Kuruluş Tarihi ve Yeri: 1997, İstanbul

Çalışma Sahası: Eğitim ve Kültür, Gençlik, Kadın ve Aile, Hukuk ve İnsan Hakları, Tebliğ ve Davet, İlmi Araştırmalar ve Analiz, İnsani Yardım, İş Dünyası

Ülke: Türkiye

Başkanı: Mehmet Oğuz

Genel Bilgiler

Zafer Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. Baba Ocak Sok. No:3/1 Yenibosna, İstanbul

+90 212 654 69 45

moguzahiska@gmail.com

http://www.ahiskalilarvakfi.org/