Evrensel İnsani Yardım ve Kalkınma Derneği

Üye Listesi

Evrensel İnsani Yardım ve Kalkınma Derneği

Evrensel İnsani Yardım ve Kalkınma Derneği

Kısa Tanıtım

“Evrensel insani Yardım ve Kalkınma Derneği (WHHU)”, 2020 yılında Türkiye'de kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir dernek olup, insani yardım ve kalkınma alanında dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyet gösteren seçkin bir uluslararası kuruluştur, dernek, milliyet, bölge, din, ırk veya renk farkı gözetmeksizin savaşlardan, yerinden edilmelerden, açlıktan ve zulümden mustarip olan kişi ve topluluklara yardım etmeyi amaçlar.

Hedefimiz sadece bu gruplarla sınırlı olmayıp, Vakfın faaliyet gösterdiği tüm alanlarda yerinden edilmiş, yetim, yoksul ve muhtaçlara her türlü destek ve yardım, eğitim, sağlık ve barınma hizmetlerini sunmaktır. Psikolojik destek ve kapsamlı bakım yoluyla psikolojik veya fiziksel sorunları olan kişilere yardım eli sağlar.

“İnsani Yardım ve Kalkınma için Dünyada” derneği üçlü vizyonu (Eğitim – Hazırlık – İstihdam) Hedefleri ve etki sürekliliği ile diğer derneklerden ayrılmaktadır.

Hedefimize ulaşmak için, acil durum ve sürdürülebilir kalkınma projeleri alanlarında bölgesel ve uluslararası kuruluşların tercih edilen ortağı olmayı amaçlıyoruz.

 

Başkan

1968’de Balıkesir nüfusuna kayıtlı, Askule’de dünyaya gelen Muhammet Atasay Filistinli bir ailenin evladı olup Gazze’de yetişmiş ve 1988’de Türkiye’ye gelip eğitimini bitirdikten sonra Dış Ticaret alanında iş hayatına atılmıştır. Daha sonra halı, ev tekstili kimya ve ilaç imalatı sektörlerinin yanı sıra uluslararası arenada yatırım danışmanlığı konusunda birçok projeye imza atmıştır.

Dinimizin temel değer ve gereklikleri arasında yeralan iyilik ve yardımlaşma konusunda faaliyetler inşa etmek amacıyla Evrensel İnsani Yardım ve Kalkınma Derneğini kurmuştur.

Dünyamızda adil düzenin oluşturulması, insanı yardımlarının yanı sıra sürdürülebilir kalkındırma projeleri gerçekleştirmek için büyük bir çaba harcamaktadır. Ana dili Arapça olan Muhammet
Atasay Bey ileri düzeyde İngilizce ve Türkçe bilmektedir.

Üye Bilgileri

Üye Numarası: 443

Üyelik Tarihi ve Yeri: 01.05.2021, Online (31. Konsey)

Kuruluş Tarihi ve Yeri: 2020, İstanbul

Çalışma Sahası: Eğitim ve Kültür, Gençlik, Sağlık, Tebliğ ve Davet, Kadın ve Aile, İnsani yardım

Ülke: Türkiye

Başkanı: Muhammet Atasay

Genel Bilgiler

İstoç Oto Ticaret Merkezi, Göztepe Mah. 3.Cadde, No:7, E Plaza, Ofis No: 54, Bağcılar, İstanbul

+90 542 373 30 20

info@whuu.org

http://www.whhu.org/