Fondacioni Alternativa e se Ardhmes (ALSAR)

Üye Listesi

Fondacioni Alternativa e se Ardhmes (ALSAR)

Fondacioni Alternativa e se Ardhmes (ALSAR)

Kısa Tanıtım

Fondacioni Alternativa e se Ardhmes (ALSAR), eğitim, kültür ve insani yardım olmak üzere üç ana alanda faaliyet gösteren bir kuruluştur. İhtiyaç duyulan her noktaya hayırseverlik elini uzatmak ve mütevazı yardımlarını paylaşma vesilesiyle insani ve toplumsal misyonunu yerine getirmek adına Arnavutluk’ta sivil toplum çalışmaları alanında kurumsal performansını başarıyla sürdürmeye devam etmektedir.

Başkan

Mehdi Gurra

1974 yılında Arnavutluk’ta doğan Gurra, yüksek öğrenimini 2001 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Bölümü’nde tamamladı.

1994-97 yılları arasında Türkiye’deki Arnavut Öğrenciler Birliği’nin başkanlığını yürüterek, Türkiye’deki Arnavut öğrencilere rehberlik etti ve bu öğrenciler için faaliyet, konferans ve seminerler düzenledi.

2000-01 yıllarında Tiran’da bulunan Haxhi Hafiz Mahmud Dashi Medresesinde İslam Tarihi dersleri verdi.

2006 yılından bu yana Arnavutluk’ta bulunan ALSAR Geleceğin Alternatifi Vakfı’nın başkanlığı görevini yürütmekte olan Mehdi Gurra, İslam Dünyası STK’ları Birliği Konsey üyesidir.

Bu güne kadar uluslararası seviyede 78 sempozyum düzenleyen Gurra’nın, Arnavutluk, Alman ve Türk basınının prestijli gazetelerinde dini, tarihi, felsefi ve kültürel konularda çok sayıda makalesi yayınlandı. Türkçe’den Arnavutça’ya çevirisini yaptığı 12 kitabı bulunmaktadır.

Mehdi Gurra, evli ve üç çocuk babası olup, akıcı seviyede Türkçe, iyi düzeyde Arapça ve Fransızca bilmektedir.

Üye Bilgileri

Üye Numarası: 172

Üyelik Tarihi ve Yeri: 21 Kasım 2009, Kosova (8. Konsey)

Kuruluş Tarihi ve Yeri: 2006, Tiran

Çalışma Sahası: Eğitim ve Kültür, Gençlik, Kadın ve Aile, Hukuk ve İnsan Hakları, Tebliğ ve Davet, Sağlık, İlmi Araştırmalar ve Analiz, İnsani Yardım

Ülke: Arnavutluk

Başkanı: Mehdi Gurra

Genel Bilgiler

Rr. E Bogdaneve, Pallati Eurocol Kati.1, Tirana, Albania

+355 (42) 241852

alsarvakfi@gmail.com

http://alsar.al/