Future Global Network Foundation (FGN)

Üye Listesi

Future Global Network Foundation (FGN)

Future Global Network Foundation (FGN)

Kısa Tanıtım

Gelecek Küresel İletişim Ağı Vakfı, hakim küresel siyasi düzene alternatif bir vizyon sağlamak amacıyla 2006 tarihinde Malezya başkenti Kuala Lumpur’da kuruldu. FGN, özellikle karşılıklı yarar sağlayan projelere ağırlık vererek kardeşliği güçlendirmek adına Müslümanlara duyulan ihtiyaç noktasında küresel bir farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. 2010’dan beri Malezya’daki Rohingyalı mülteci çocuklara eğitim sağlamak için üç eğitim merkezi açtı. Bu merkezlerde 6-18 yaş aralığında toplam 630 Rohingyalı öğrenci eğitim görmektedir. FGN, yapmış olduğu bu faaliyetleri eyalet hükümetleri ve devlet kurumları ile işbirliği içinde sürdürmeye devam etmektedir.

Başkan

Ahmad Azam Ab Rahman

21 Haziran 1960 yılında Kuala Lumpur’da doğan Ahmet Azzam Abdurrahman yüksek lisansını ABD Texas eyaletinde Stephen F. Austen Devlet Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde yaptı. Halen Malezya’da bir STK ağı olan ve insanlığın barış içinde yaşamasını hedefleyen Future Global Network’un başkanıdır.

Kuala Lumpur menşeli International Movement for a Just World (2003-2009), Berlin merkezli Transparancy International Malaysia’nın (2000-2004) kuruluşlarında rol aldı; 1997-2005 yılları arasında ise Malezya’da etkili bir gençlik hareketi olan Malezya Müslüman Gençlik Hareketi (Muslim Youth Movement of Maleysia, ABIM)’in başkanlığını yaptı.

Ağustos 2005’te Malezya devleti tarafından gençlik gelişimine katkılarından dolayı Malezya Gençlik Konseyi şeref madalyası ile ödüllendirildi.

Ahmet Azzam, 2005’ten beri İslam Dünyası STK’lar Birliği’nde kurucu üye olup aynı zamanda Konsey üyesi ve Asya-Pasifik’ten sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İDSB ‘Sosyal, insani ve yardımlaşma komisyonu’ başkanı da olan Azam, ileri düzeyde İngilizce, orta seviyede Arapça bilmekte olup, evli ve beş çocuk babasıdır.

Üye Bilgileri

Üye Numarası: 113

Üyelik Tarihi ve Yeri: 01 Haziran 2008, Kuveyt (5. Konsey)

Kuruluş Tarihi ve Yeri: 2006, Kuala Lumpur

Çalışma Sahası: Eğitim ve Kültür, Kadın ve Aile, Tebliğ ve Davet, İlmi Araştırmalar ve Analiz

Ülke: Malezya

Başkanı: Ahmad Azzam Ab Rahman

Genel Bilgiler

No 72-1 1st Floor, Jalan Prima SG3, Prima Sri Gombak 68100 Batu Caves, Selangor, Malaysia

+60 (3) 6187 7020

globalfgn@gmail.com

http://www.futureglobalnetwork.com/