Global Peace Mission Malaysia (GPM)

Üye Listesi

Global Peace Mission Malaysia (GPM)

Global Peace Mission Malaysia (GPM)

Kısa Tanıtım

Global Peace Mission (GPM), 2001 yılında Afganistan’da meydana gelen insani krize destek sağlamak amacıyla kuruldu. Daha sonra faaliyet alanını genişleterek Arnavutluk, Bosna-Hersek, Kamboçya, Çeçenistan, Endonezya, Irak, Laos, Keşmir, Kosova, Lübnan, Myanmar, Pakistan, Filistin, Filipinler, Sri Lanka, Sudan, Türkiye, Tayland ve Özbekistan gibi ülkelerde acil yardım, temiz su, mikro finans, eğitim, ziraat, ramazan ve kurban programları gibi birçok çalışma yapmaktadır. GPM aynı zamanda OIC Humanitarian Forum (OICHF) üyesidir.

Başkan

Ahmad Azam Ab Rahman

21 Haziran 1960 yılında Kuala Lumpur’da doğan Ahmet Azzam Abdurrahman yüksek lisansını ABD Texas eyaletinde Stephen F. Austen Devlet Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde yaptı. Halen Malezya’da bir STK ağı olan ve insanlığın barış içinde yaşamasını hedefleyen Future Global Network’un başkanıdır.

Kuala Lumpur menşeli International Movement for a Just World (2003-2009), Berlin merkezli Transparancy International Malaysia’nın (2000-2004) kuruluşlarında rol aldı; 1997-2005 yılları arasında ise Malezya’da etkili bir gençlik hareketi olan Malezya Müslüman Gençlik Hareketi (Muslim Youth Movement of Maleysia, ABIM)’in başkanlığını yaptı.

Ağustos 2005’te Malezya devleti tarafından gençlik gelişimine katkılarından dolayı Malezya Gençlik Konseyi şeref madalyası ile ödüllendirildi.

Ahmet Azzam, 2005’ten beri İslam Dünyası STK’lar Birliği’nde kurucu üye olup aynı zamanda Konsey üyesi ve Asya-Pasifik’ten sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İDSB ‘Sosyal, insani ve yardımlaşma komisyonu’ başkanı da olan Azam, ileri düzeyde İngilizce, orta seviyede Arapça bilmekte olup, evli ve beş çocuk babasıdır.

Genel Müdür

Ahmad Fahmi Bin Mohd Samsudin

Üye Bilgileri

Üye Numarası: 41

Üyelik Tarihi ve Yeri: 31 Aralık 2005, Kurucu Üye

Kuruluş Tarihi ve Yeri: 2001, Kuala Lumpur

Çalışma Sahası: Eğitim, Gençlik, Kadın-Aile, Hukuk ve İnsan Hakları, Sağlık, İnsani Yardım

Ülke: Malezya

Başkanı: Ahmad Azam Ab Rahman

Genel Bilgiler

No: 2-2A Jalan Gombak Jaya 2, Taman Gombak Jaya, 53100 Kuala Lumpur, Malaysia

+60 36 188 3230

gpmhq@yahoo.com

https://gpm.com.my/