Hayrat İnsani Yardım Derneği

Üye Listesi

Hayrat İnsani Yardım Derneği

Hayrat İnsani Yardım Derneği

Kısa Tanıtım

Hayrat İnsani Yardım Derneği, Hayrat Vakfı öncülüğünde 2013 yılında kurulmuştur. Bakanlar kurulu kararı ile 2016 yılında “kamu yararına çalışan dernek” statüsüne ve 2017 yılında “izin almadan yardım toplayabilme” yetkisine sahip olmuştur. Yurtiçinde üç yüz il, ilçe koordinatörlüğü ve yurtdışında yirmi beş ülke koordinatörlüğü bulunan Hayrat Yardım, beş kıta yetmiş ülkede milyonlarca ihtiyaç sahibi mazlum ve mağdura; acil yardım, nakit, gıda, sağlık, giyim, barınma, eşya ve eğitim yardımları ulaştırmakta, geçici eğitim merkezleri, yetimhaneler, okullar ve su kuyuları gibi faaliyetlerde bulunmaktadır. İnsanların sadece karınlarını değil, kalplerini ve akıllarını doyurmak hedefi ile yola çıkan Hayrat Yardım, Rabbimizin kelamını, iman ve Kur’an hakikatlerini, İslam medeniyetini ve kültürünü dünyaya yaymak için çalışmalar yapmaktadır.

Başkan

Av. Hakkı Aygün

1970 yılında Burdur Yeşilova’da doğdu. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu ve avukatlık mesleğine başladı. Halen Hayrat İnsani Yardım Derneği Genel Başkanlığını yürütmekte olup aynı zamanda Hayrat Vakfı Genel Sekreteri’dir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Üye Bilgileri

Üye Numarası: 280

Üyelik Tarihi ve Yeri: 13 Haziran 2014, Kazakistan (17. Konsey)

Kuruluş Tarihi ve Yeri: 2013, İstanbul

Çalışma Sahası: Eğitim ve Kültür, Gençlik, Kadın ve Aile, Hukuk ve İnsan Hakları, Tebliğ ve Davet, Sağlık, İlmi Araştırmalar ve Analiz, İnsani Yardım

Ülke: Türkiye

Başkanı: Av. Hakkı Aygün

Genel Bilgiler

Yenidoğan Mahallesi 238. Sokak No:5/3 34020 Zeytinburnu, İstanbul

+90 444 3 674

info@hayratyardim.org

https://hayratyardim.org/