Humanitarian Assistance Society (HAS)

Üye Listesi

Humanitarian Assistance Society (HAS)

Humanitarian Assistance Society (HAS)

Kısa Tanıtım

İnsani Yardım Teşkilatı, siyasal olmayan, kar amacı gütmeyen ve insani değerlere dayalı bir sivil toplum örgütüdür. Bir Afgan gönüllüleri grubu tarafından 2001’de kuruldu. Dernek Afganistan’da eğitim ve kültür, insani yardım, yetim ve sağlık alanlarında faaliyetler yapmaktadır. Amacı din, dil ve millet farkı gözetmeden insanlığa hizmet etmektir.

Başkan

Mohammad Haroon Khatibi

1961 yılında Afganistan’da doğan Muhammad Haroon Khatibi, 1989 yılında İslamabad Uluslararası İslam Üniversitesi’nde lisans eğitimini, 1994 yılında tefsir ve hadis üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2016 yılında başladığı doktora eğitimine aynı üniversitede devam etmektedir.

2008-12 yılları arasında Humanitarian Assistance Society’nin dış ilişkiler direktörlüğünü ve 2012-18 yılları arasında ise başkanlığını yürüttü. Aynı zamanda 2014-18 yılları arasında Afganistan Selam Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler direktörlüğü görevinde bulundu.

Afganistan Stratejik ve Bölgesel Araştırmalar Merkezi’nde (Center for Strategic and Regional Studies) konsey üyeliği ve Kuala Lumpur Düşünce ve Uygarlık Forumu (Kuala Lumpur forum for thought and civilization) üyelikleri ile aynı zamanda Afgan Sosyal Reform ve Kalkınma Derneği, Uluslararası Müslüman Alimler Birliği, Uluslararası Mükemmel Eğitim Merkezi yönetim kurulları üyesi olan Khatibi 2018 yılından beri de İDSB – UNIW konsey üyeliğine devam etmektedir.

İyi seviyede İngilizce bilen Khatibi evli ve yedi çocuk babasıdır.

Türkiye Temsilcisi

Mohammad Farhad Qureshi

Üye Bilgileri

Üye Numarası: 191

Üyelik Tarihi ve Yeri: 19 Şubat 2011, Pakistan (11. Konsey)

Kuruluş Tarihi ve Yeri: 2001, Kabil

Çalışma Sahası: Eğitim, Gençlik, Kadın ve Aile, Hukuk ve İnsan Hakları, Sağlık, İnsani Yardım

Ülke: Afganistan

Başkanı: Mohammad Haroon Khatibi

Genel Bilgiler

Sector 2 of Kart-e-Parwan Street No.1 Badam Bagh Road, District 4th, House No.204, Kabul, Afghanistan

+93 (752) 04 0590

hasafg2001@gmail.com

-