Kashmiri American Council

Üye Listesi

Kashmiri American Council

Kashmiri American Council

Kısa Tanıtım

Keşmir Amerikan Konseyi, Keşmir sorunu hakkında farkındalık oluşturmak ve savunuculuk yapmak amacıyla ABD’de kuruldu. Keşmir sorununu masaya yatırmak ve çözüm bulmak temel amacıdır. Konsey, her yıl periyodik olarak BM, OIC ve uluslararası konferanslarda Keşmir sorununu gündeme getirmektedir.

Başkan

Dr. Ghulam Nabi Fai

1949 yılı Keşmir doğumlu olan Dr. Fai, Pensilvanya Temple Üniversitesi Kitle İletişim Bölümü ardından, Hindistan Aligard Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı.

Dünya Keşmir Farkındalık Forumu Genel Sekreteri ve Adalet Vakfı Uluslararası Keşmir Çalışmaları Enstitüsü ve Keşmir Ulusal Basını kuruluşlarının kurucu başkanıdır.

1992 ve 1993 BM Dünya İnsan Hakları Konferanslarına katıldı. Dünyanın Temsil Edilmeyen Ulusları (UPN) kuruluşuna başkan olarak seçildi.

1981 Mekke-Suudi Arabistan, 1992 Dakar-Senegal, 1994 Kazablanka-Fas, 1997 Tahran-İran, 2000 Doha-Katar, 2003 Putrayaja-Malezya, 2008 Dakar-Senegal’de gerçekleştirilen İİT zirvelerine “Keşmir Halkının Hakiki Temsilcisi” sıfatıyla iştirak etti.

Capitol Hill-Washington, New York, Montevideo-Urugay gibi birçok merkezde Uluslararası Keşmir Konferansları düzenleyen ve kırk yılı aşkın bir süredir Keşmir ile ilgili dünya üzerinde önde gelen savunuculuk aktivistlerinden biri olan Dr. Fai birçok ödül aldı.

Kırktan fazla ülkede toplantılara katıldı ve yazıları dünyanın önde gelen gazete ve dergilerinde yayınlandı.

İDSB Konsey üyesi olan ve iyi seviyede İngilizce ve Urduca bilen Dr. Fai, evli ve yedi çocuk babasıdır.

Üye Bilgileri

Üye Numarası: 43

Üyelik Tarihi ve Yeri: 31 Aralık 2005, Kurucu Üye

Kuruluş Tarihi ve Yeri: Washington DC

Çalışma Sahası: Hukuk ve İnsan Hakları, İlmi Araştırmalar ve Analiz

Ülke: Amerika

Başkanı: Dr. Ghulam Nabi Fai

Genel Bilgiler

733-15th Street N.W. Suite 1100 Washington, D.C. 20005

+1 (202) 628 6789

kac@kashmiri.com

-