Kevser Eğitim Vakfı

Üye Listesi

Kevser Eğitim Vakfı

Kısa Tanıtım

Kevser Eğitim Vakfı; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış, savaş ve tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış, evsiz ve yurtsuz tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere 1992 yılından bu yana çalışmaktadır. Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 1995 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur.

Faaliyetleri

  • Acil yardımlar
  • Eğitim faaliyetleri
  • Kültürel faaliyetler
  • Ramazan faaliyetleri
  • Gönüllü faaliyetleri
  • Sosyal faaliyetler

Başkan

Ferhat Çalışye

1971 Muş doğumlu olan Çalışye, 1991 yılında İstanbul’a yerleşti. 16 sene otomotiv sektöründe mali ve idari işler müdürlüğü olarak görev yaptı. Aynı zamanda 1996 yılından bu yana Kevser Eğitim Vakfı’nın çeşitli kademelerinde görev yaptı. 2012 yılı itibarı ile Kevser Eğitim Vakfı’nda başkan olarak görev yapmaktadır.

Üye Bilgileri

Üye Numarası: 257

Üyelik Tarihi ve Yeri: 21 Şubat 2014, Yemen (16.Konsey)

Kuruluş Tarihi ve Yeri: 1995, İstanbul

Çalışma Sahası: Eğitim ve Kültür, Gençlik, Kadın ve Aile, Hukuk ve İnsan Hakları, Tebliğ ve Davet, Sağlık, İlmi Araştırmalar ve Analiz, İnsani Yardım, İş Dünyası

Ülke: Türkiye

Başkanı: Ferhat Çalışye

Genel Bilgiler

Topcular Mahallesi Gürbüzler Sokak No:9 34055 Eyüpsultan, İstanbul

+90 212 613 76 66

bilgi@kevseregitimvakfi.org

https://www.kevseregitimvakfi.org