Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD)

Üye Listesi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD)

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD)

Kısa Tanıtım

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD); hak, hukuk, adalet, eşitlik, barış, güven, refah ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği; kendi içinde bütün; bölgesinde ekonomik ve siyasi alanda etkin; dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan iş adamları tarafından 1990 yılında İstanbul’da kurulmuştur. On bir bini aşkın üyesi bulunmaktadır. Altmış bine yakın işletmeyi temsil etmekte ve yaklaşık bir milyon altı yüz bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Yurt içinde seksen altı irtibat noktası ve yurt dışında yetmiş sekiz farklı ülkede iki yüz sekiz nokta ile hizmet vermektedir. MÜSİAD; ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız hareket eden bir dernek olarak, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmak gayesindedir.

Başkan

1967 Rize / Pazar doğumlu olan Mahmut Asmalı, İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da, üniversite eğitimini ise 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Saha Mühendisi olarak başladığı meslek hayatının 1989-1998 yılları arasında, birçok başarılı projeye imza atarak, özel sektörde Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 

1998 yılında ise çalıştığı şirketten ayrılarak,mühendis bir arkadaşı ile Akyapı İnşaat’ı kurdu. 23 yıldır fabrikalardan nitelikli konutlardan-villa inşaatlarına, sanayi sitelerinden, alışveriş merkezlerine, hastanelerden okullara kadar inşaat sektörünün her alanında projeler gerçekleştirdi. Şirket, yeni projeleriyle de faaliyetlerine devam ediyor. 

Üye Bilgileri

Üye Numarası: 26

Üyelik Tarihi ve Yeri: 31 Aralık 2005, Kurucu Üye

Kuruluş Tarihi ve Yeri: 1990, İstanbul

Çalışma Sahası: İş Dünyası

Ülke: Türkiye

Başkanı: Mahmut Asmalı

Genel Bilgiler

Ataköy 7-8-9-10 Mah. E5 Yanyol Cad. No:4 Çobançeşme, Bakırköy, İstanbul

+90 212 395 00 00

musiad@musiad.org.tr

https://www.musiad.org.tr/