Persatuan Wadah Pencerdasan Umat Malaysia

Üye Listesi

Persatuan Wadah Pencerdasan Umat Malaysia

Persatuan Wadah Pencerdasan Umat Malaysia

Kısa Tanıtım

WADAH’nın kurulması, öncelikle İslam’ın doğru anlaşılmasında ve toplumda karşılaşılan önemli konulara yanıt olarak, bilgi gelişimi, istihbarat ve düşünce kapasitesi çabaları yoluyla kitlelere güç verme arzusuyla başladı. WADAH, 2005’te Selangor’da kuruldu. Topluluk halen, Ahmad Azam Ab Rahman’ın başkanlığını yaptığı on dokuz kişilik bir yürütme komitesi tarafından yönetilmektedir. Ulusal düzeydeki liderlik ekibine ek olarak, topluluğun Malezya’daki eyalet sayısına karşılık olmak üzere ayrıca on dört şubesi bulunmaktadır.

Başkan

Ahmad Azam Ab Rahman

21 Haziran 1960 yılında Kuala Lumpur’da doğan Ahmet Azzam Abdurrahman yüksek lisansını ABD Texas eyaletinde Stephen F. Austen Devlet Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde yaptı. Halen Malezya’da bir STK ağı olan ve insanlığın barış içinde yaşamasını hedefleyen Future Global Network’un başkanıdır.

Kuala Lumpur menşeli International Movement for a Just World (2003-2009), Berlin merkezli Transparancy International Malaysia’nın (2000-2004) kuruluşlarında rol aldı; 1997-2005 yılları arasında ise Malezya’da etkili bir gençlik hareketi olan Malezya Müslüman Gençlik Hareketi (Muslim Youth Movement of Maleysia, ABIM)’in başkanlığını yaptı.

Ağustos 2005’te Malezya devleti tarafından gençlik gelişimine katkılarından dolayı Malezya Gençlik Konseyi şeref madalyası ile ödüllendirildi.

Ahmet Azzam, 2005’ten beri İslam Dünyası STK’lar Birliği’nde kurucu üye olup aynı zamanda Konsey üyesi ve Asya-Pasifik’ten sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İDSB ‘Sosyal, insani ve yardımlaşma komisyonu’ başkanı da olan Azam, ileri düzeyde İngilizce, orta seviyede Arapça bilmekte olup, evli ve beş çocuk babasıdır.

Üye Bilgileri

Üye Numarası: 94

Üyelik Tarihi ve Yeri: 22 Haziran 2007, Malezya (4. Konsey)

Kuruluş Tarihi ve Yeri: 2005, Kuala Lumpur

Çalışma Sahası: Eğitim ve Kültür, Gençlik, Tebliğ ve Davet, İlmi Araştırmalar ve Analiz

Ülke: Malezya

Başkanı: Ahmad Azam Ab Rahman

Genel Bilgiler

No. 23A-2-2A, Jalan Pusat Bandar 2B, Seksyen 9, 43650 Bandar Baru Bangi, Selangor Darul Ehsan. Malaysia.

+60 (3) 8920 2142

wadahpusat@gmail.com

http://www.wadah.org.my