Ykylas Vakfı

Üye Listesi

Ykylas Vakfı

Ykylas Vakfı

Kısa Tanıtım

İhlas Vakfı Kazakistan’ın Çimkent şehrinde 1997 yılında kuruldu. İhlas Vakfına bağlı hafızlık hazırlama merkezinde erkek ve kız olarak toplam 200 öğrenci yatılı olarak eğitim görmekte olup, kuruluş talebelere dokuz öğretmen ve on dört personel ile hizmet sunmaktadır. Kur’an kursunda fakir öğrencilere burs, muhtaç ailelere erzak ve kurban organizasyonlarıyla da ulaşabildiği ihtiyaç sahiplerine yardım etmektedir.

Yayınlar

Haftada iki kere hem Kazakça, hem de Rusça yayın yapan 8 sayfalık “Ruhani Kazına” isimli gazeteleri bulunmaktadır.

Başkan

Kalilla Majanov

1967 yılında Kazakistan Çimkent’te doğan Halilullah MADCANOV AYHOCAOĞLU M. Avazov Devlet Üniversitesi Pedagoji ve Medeniyet Organizesi bölümü ile Kazak Arap Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

İki yıl boyunca Türkiye’de Kur’an-ı Kerim eğitimi aldı, 2000-02 yıllarında Güney Televizyon kanalı Dil ve Din programında spikerlik yaptı.

Halen Darul Erkam Vakfı Başkanı ve Ruhani Hazine adlı İslami bir gazetenin başkanlığını yürütmekte olup, Türkiye, İran, Özbekistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kırgızistan, Rusya ve Amerika’da değişik konferanslara ve toplantılara katıldı.

Amerika, Washington’da ‘ADAMS’ İslam Medeniyeti Merkezi tarafından ‘Hürmetli İnsan’ unvanı, Çimkent Valisi B. Cılgışıyev ve Güney Eyaletinin Başkanı B. Saparbayev tarafından teşekkürname alan Halilullah Madcanov, Kazakistan Cumhurbaşkanı N. A. NAZARBAYEV tarafından Astana’nın 10. senesi etkinliklerinde madalya ile ödüllendirildi.

Hâlihazırda İslam Dünyası STK’ları Birliği İDSB’nin Denetim Kurulu üyeliği görevini yürüten Halilullah Madcanov ileri düzeyde Rusça ve Türkçe bilmekte olup, evli ve beş çocuk babasıdır.

Başkan Yardımcısı

Ykylaskhan Mailan

1985 doğumlu Mailan, 2009 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. 2011’de İslam Hukuku’nda yüksek lisans yaptı. 2012 yılından itibaren İhlas Vakfında başkan yardımcısı olarak çalışmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Üye Bilgileri

Üye Numarası: 121

Üyelik Tarihi ve Yeri: 01 Haziran 2008, Kuveyt (5. Konsey)

Kuruluş Tarihi ve Yeri: 1997, Çimkent

Çalışma Sahası: Eğitim ve Kültür, Kadın ve Aile, İlmi Araştırmalar ve Analiz, İnsani Yardım

Ülke: Kazakistan

Başkanı: Kalilla Madjanov

Genel Bilgiler

Kazakistan Cumhuriyeti, Shymkent şehri, Ykylas Gençlik Vakfı Bina No:1416

+77 (25) 237 3132

ihlas85@mail.ru

-